Jak pomagamy

Wychodząc na przeciw potrzebom zgłaszających się do placówki Fundacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, organizacja podjęła działania zarówno na rzecz dzieci, jak i dorosłych za pomocą różnych metod terapeutycznych oraz zabiegów fizykalnych. W placówce, rehabilitacja prowadzona jest metodą NDT Bobath, PNF, Integracja Sensoryczna (SI), kinezyterapia, ćwiczenia korekcyjne wad postawy, terapia manualna, treningi samodzielności, indywidualne zajęcia logopedyczne, zabiegi fizykalne, kinesiotaping oraz masaże.

Prowadzone są również treningi funkcjonalne, gimnastyka naturalna oraz treningi kształtujące sylwetkę. Zostały podjęte działania w zakresie diagnostyki ruchowej, ortopedycznej, psychologicznej, logopedycznej i neurologicznej. Terapia jest poprzedzona diagnozą oraz doborem metody rehabilitacji. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub grupowo w zależności od potrzeb pacjentów z różnymi schorzeniami między innymi autyzmem, dziecięcym porażeniem mózgowym, z rozszczepem kręgosłupa, zespołem Downa, zespołem Dandy Walkera, Epidermolysis Bullosa, zaburzeniami mowy. Na bieżąco prowadzone są badania kontrolne w celu oceny i weryfikacji postępu terapii. Fizjoterapeuci wykorzystują szeroki zakres metod usprawniania dla osiągnięcia większego stopnia samodzielności osób niepełnosprawnych w życiu codziennym.